cs en de

Kalendář akcí

dnes - 14.05.2017

Hospodářská zvířata a technologie pro živočišnou výrobu na brněnském výstavišti 
Hospodářská zvířata a technologie pro živočišnou výrobu na brněnském výstavišti

Od 11. do 14. května proběhnou na brněnském výstavišti Veletrhy pro chov, myslivost a krajinu. Komplex zahrnuje Národní výstavu hospodářských zvířat, Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH, Národní výstavu myslivosti a Veletrh udržitelného života v krajině NATUR EXPO BRNO.
 
Tento koncept je zaměřen především na živočišnou výrobu a podle zájmu vystavovatelů lze říct, že se ujal velmi dobře. Na výstavišti se představí na dvě stovky vystavovatelů krmiv, doplňků výživy, strojů a technologií a samozřejmě stovky hospodářských zvířat.
 
Součástí doprovodného programu jsou národní šampionáty a přehlídky, mnoho různých ukázek a programů pro odborníky, širokou veřejnost i děti. K dispozici jsou už nyní základní informace o doprovodném programu, který se bude rozšiřovat a upřesňovat. Součástí Národní výstavy hospodářských zvířat je i včelařská výstava a prezentace regionálních potravin.
Národní výstava myslivosti proběhne v Brně podruhé

Po premiéře v roce 2015 se ve dvouletém cyklu vrací na výstaviště Národní výstava myslivosti. Druhý ročník najdou návštěvníci v pavilonu F, hlavní nabídku vystavovatelů bude tvořit oblečení a další potřeby pro myslivost a pobyt v přírodě, dále optika, nože, umělecké předměty, lovecké interiéry, terénní auta nebo čtyřkolky.
 
Připravena bude samozřejmě výstava trofejí, dřevorubecká show a myslivecká restaurace. Z dalších doprovodných programů je třeba určitě zmínit 450 let obory Hukvaldy, výstavu obrazů doc. Josefa Nečase a expozici k 20. výročí spolupráce Václava Chaloupka s Českou televizí. Děti si mohou rozšířit informace o lese a myslivosti v expozici lesní pedagogiky.
NATUR EXPO BRNO nabídne řešení na zadržování vody v krajině
Souběžně s Národní výstavou hospodářských zvířat, veletrhem ANIMAL TECH a Národní výstavou myslivosti premiérově proběhne Veletrh udržitelného života v krajině NATUR EXPO BRNO.
 
První ročník je zaměřen na zadržení vody v krajině a je připravován s širokou řadou odborných partnerů – výzkumných ústavů, vysokých škol i firem. Projekt cílí na všechny, kteří půdu vlastní nebo na ní hospodaří, tj. zemědělce, lesníky, obce, církve a další.
 
Na expozicích i v doprovodném programu bude možné načerpat spoustu informací o následcích klimatické změny a podívat se na možnosti řešení pro hospodáře. Ve čtvrtek proběhne konference „Změna klimatu - příležitost nebo hrozba pro naši krajinu“, kterou pořádá Ústav výzkumu globální změny AV ČR ve spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně.
 


Organizátor akceTOPlist