cs en de

Agroenvironmentální kroužky

 Zemědělský svaz České republiky v rámci osvětového projektu Zemědělství žije! ve spolupráci s vybranými středními zemědělskými školami a zemědělskými podniky se chystá pro školní rok 2015 / 2016 podpořit zájem nových uchazečů o studium zemědělství na středních zemědělských školách a odborných učilištích, a to formou agroenvironmentálních  kroužků pro žáky základních škol.

Agroenvironmentální kroužky se budou konat v patnácti okresech osmi krajů České republiky. Jejich seznam a kontakty naleznete na www.zemedelstvizije.cz

Kroužek je určen pro žáky 3. až 9. tříd základní školy a má za cíl upozornit žáky na nepostradatelnou úlohu zemědělství pro život jako součást lidské společnosti, ale i přírody. Žáci se během nich seznámí se všemi obory zemědělské výroby i ve vztahu k produkci potravin a ochrany přírody.

Součástí kroužků bude nejen teoretická výuka s mnoha soutěžemi a hrami, ale i praktická výuka v zemědělském podniku, na farmě i v jiných provozech. Dětem tak bude umožněn kontakt se zvířaty, ale i se zemědělskou technikou, k nimž by jinak neměly možný přístup.

Agroenvironmentální kroužky se uskuteční na základě domluvy středních škol, základních škol a zemědělských podniků jednou týdně hodinu či dvě hodiny jednou za čtrnáct dní a to již od poloviny září. Neváhejte a nepromeškejte jedinečnou šanci ukázat svým dětem zemědělství z té lepší stránky.

Pro teoretickou výuku jsme připravili mnoho naučných i zábavných materiálů včetně školních pracovních sešitů ušitých na míru, nejen dětem podle věku ve čtyřech úrovních, ale i učitelům s mnoha odkazy a doplněním. Závěrem školních sešitů jsou zábavné kvízy a doplňovačky k probraným tématům.

 

Za Zemědělství žije!

 

Ing. Soňa Jelínková
Zdroj: www.zscr.czDalší články