cs en de

Kdo chce odčervovat spárkatou zvěř, může, ale za podmínek stanovených KVS

 21.1.2014
 
Tisková zpráva – Státní veterinární správa umožňuje uživatelům honiteb použít antiparazitární léčiva u volně žijící spárkaté zvěře.
 
Formou mimořádných veterinárních opatření, která jsou kromě stránek SVS www.svscr.cz  zveřejněna například na úřední desce Ministerstva zemědělství, se uživatelům honiteb vykonávajícím právo myslivosti sděluje zejména, že:
 
-         Antiparazitární přípravky lze použít od 19. 2 do 12. 3. 2014.
 
-         Použití je možné na základě pozitivního vyšetření na parazity.
 
-         Uživatel honitby musí o použití informovat uživatele sousedních honiteb a místně příslušnou krajskou veterinární správu, přičemž musí uvést přípravek, datum použití, a datum uplynutí ochranné lhůty.
 
-         Tam, kde by byl antiparazitární přípravek použit, se nesmí do doby uplynutí ochranné lhůty používat zvěřina k lidské spotřebě, pokud ano, musela by být zvěřina vyšetřena na cizorodé látky s negativním výsledkem.
 
-         Léčivo smí být podáno ve formě medikovaného krmiva spárkaté zvěři, (tj. srnčí, jelení, popřípadě daňkům apod.) a je třeba zabránit přístupu černé zvěři.
 
Za nesplnění nebo porušení povinností lze uložit fyzické osobě až padesátitisícovou pokutu, právnické nebo podnikající osobě až dvoumilionovou.
 
Josef Duben, tisk. mluvčí SVS


Zdroj: eagri.cz
 


Další články