cs en de

Ministerstvo zemědělství vysoutěžilo IT zakázku, která resortu ušetří milióny

 25.4.2016
 
Ministerstvo zemědělství vypsalo novou IT zakázku na „Provoz a rozvoj aplikační infrastruktury a služeb na MZe (PRAIS)“ na tříleté období. V rámci zakázky byla uzavřena smlouva se společností O2ITS na paušální služby v hodnotě 33,75 mil Kč ročně. Oproti smlouvě z roku 2012 ušetří resort pod vedením ministra Mariana Jurečky přes 40 %.
 
Ministerstvu se podařilo vysoutěžit zakázku, která je klíčová pro zajištění provozu a rozvoje IT prostředí Ministerstva a pro plnění zákonem stanovených úkolů. Zadávací dokumentaci připravil tým interních zaměstnanců ministerstva, kteří vycházeli ze zkušeností z předchozích zakázek a sestavili novou sktrukturu smlouvy s vyššími nároky na kvalitu poskytování služeb s využitím osvědčené praxe a hlavně sestavením takových technických
 
a obchodních podmínek, které lépe vyhovují požadavkům Ministerstva. Do soutěže se přihlásil jeden uchazeč, přičemž cena jeho služeb je srovnatelná s průměrem zrušeného tendru z roku 2014 a je o 45 % nižší než smlouva z roku 2012. Zároveň byla snížena cena rozvojových služeb o 41 %.
 
„Dvouletou snahou o transparentnost s nasazením interního týmu a snahou o zefektivnění nároků kladených na provoz a rozvoj informačních systémů se nám podařilo ušetřit nemalé prostředky. Přitom jsme zároveň zvýšili nároky na kvalitu a efektivnost poskytovaných služeb,“ řekl náměstek ministra zemědělství Zdeněk Adamec.  
 
tiskové oddělení Ministerstva zemědělství
 
 
Zdroj: eagri.cz


Další články