cs en de

Na mezinárodním agrosalonu Země živitelka budou mít poprvé svůj den ovčáci

 15.8.2016
 
Na výstavišti v Českých Budějovicích připravují zemědělskou a potravinářskou výstavu Země živitelka. Letošního 43. ročníku se zúčastní 382 vystavovatelů a 105 obchodníků. Ve dnech 25. až 30. srpna se představí například společnosti z Dánska, Indie, Francie, Německa, Velké Británie nebo USA.
 
 
Na přípravě výstavy se podílelo i Ministerstvo zemědělství, v jehož stáncích se zájemci budou moci bezplatně poradit například o možnostech dotací nebo získat aktuální informace o zemědělství, potravinářství, Programu rozvoje venkova a dalších resortních tématech.
 
 
Novinkou je pavilon se zemědělskou technikou (Z), která bude vystavena  i na venkovních plochách, především podél hlavní prohlídkové trasy. Návštěvníci si budou moci prohlédnout také plemenné koně, krávy, ovce a kozy. Letos poprvé uspořádají organizátoři Ovčácký den a dvě přehlídky hovězích masných plemen.
 
 
Prezentace českých potravin bude spojena s možností ochutnat a zakoupit například potraviny s národní známkou kvality Klasa, Regionální potravina, Naše bio. Další části expozice budou věnovány například myslivosti a rybářství, obnově a rozvoji českého venkova, ovocnářství, zelinářství, zahrádkářství, včelařství a chovatelství.
 
         
 
Výstava je rozdělena dle jednotlivých oborových dnů:
 
 
 
čtvrtek  25. 8.    Den Země živitelky, Den českých pekařů a cukrářů

pátek  26. 8.      Den českého venkova

sobota 27. 8.      Národní dožínky

neděle 28. 8.      Den zdraví

pondělí 29. 8.     Vodohospodářský den

úterý     30. 8.    Den zemědělství
 
 
Součástí oborových dnů jsou semináře, konference, přednášky a diskuse na aktuální témata.
 
 
Souběžně s agrosalonem Země živitelka se uskuteční Mezinárodní výstava družstevnictví a také Ekostyl, který představuje mj.  alternativní zdroje energie, ekologické technologie, stavby a ekologicky šetrné výrobky.
 
Zdroj: eagri.cz


Další články