cs en de

Náměstek ministra Vladimír Dolejský navštívil Bavorský les

 Publikováno: 26.03.2014Náměstek ministra Vladimír Dolejský dnes navštívil Bavorský les

Praha 26. 3. 2014 – Úzká přeshraniční spolupráce byla hlavním tématem dnešního setkání náměstka ministra Vladimíra Dolejského s ředitelem německého Národního parku Bavorský les Franzem Leiblem.

Během krátké jednodenní návštěvy, která se konala na pozvání bavorské strany, se sešel náměstek pro ochranu přírody a krajiny Vladimír Dolejský s ředitelem Bavorského lesa Franzem Leiblem. Jednali nad perspektivami přeshraniční spolupráce Národního parku Šumava a Národního parku Bavorský les. „Konkrétně se naše chystaná spolupráce zaměřuje na postupné sbližování způsobů péče o území, společné prezentace na mezinárodním fóru, možností aktivního zpřístupnění území návštěvníkům, včetně tras na hranici a realizaci oboustranně prospěšných projektů,“ vysvětluje náměstek Vladimír Dolejský. A dodává: „Tato návštěva proběhla také v rámci mé snahy o revidování úrovně přeshraniční spolupráce ve všech našich národních parcích.“

Zahájené jednání směřuje k uskutečnění společné vize národních parků, kterou je vytvoření přeshraničního národního parku celoevropského významu. Na programu setkání byly i společné dlouhodobé projekty - monitoring změn ekosystémů ponechaných samovolným přírodním procesům, telemetrie zvěře, databáze chráněných druhů, revitalizace rašelinišť a spolupráce v ekologickém vzdělávání.

Zástupci české a německé strany se během návštěvy prošli po naučné stezce mapující zrození lesní divočiny a míst, která byla postižena větrnou i kůrovcovou kalamitou.


Zdroj: www.mzp.czDalší články