cs en de

Náměstkyně ministra zemědělství Jaroslava Beneš Špalková přijala delegaci čínské provincie Ťiang-su

 27.5.2016
 
Ťiang-su patří mezi nejrozvinutější čínské provincie a její hlavní město Nanking je po Šanghaji druhým nejvýznamnějším obchodním centrem východočínského regionu. Ačkoli je v provincii poměrně rozvinuté zemědělství, které se převážně zaměřuje na rostlinnou výrobu a rybolov, jeho produkce nestačí v mnoha druzích zemědělských a potravinářských produktů zabezpečit soběstačnost provincie.
 
Delegace provincie Ťiang-su, vedená jejím viceguvernérem panem Xu Ming, byla přijata náměstkyní ministra paní Jaroslavou Beneš Špalkovou dne 25. května 2016.
 
Provincie Ťiang-su již spolupracuje s ČR v řadě oblastí, včetně biotechnologií a je partnerskou provincií Moravskoslezského kraje. Současné návštěvy využili čínští představitelé k prověření možností spolupráce v zemědělství.
 
V této souvislosti byly zmíněny oblasti technologií, výzkumu a vývoje, vzájemného obchodu a usnadňování navazování kontaktů mezi podnikateli. Obě strany se navzájem informovaly o struktuře svého zemědělství, představitelé MZe navíc zdůraznili vysokou kvalitu české produkce a informovali, že pro vývoz řady výrobků, zejména mléčných, disponují české firmy potřebnou certifikací pro čínský trh.
 
Počet obyvatel provincie Ťiang-su a stav potravinové soběstačnosti poskytuje prostor pro vývoz českých produktů, zejména živočišného původu. Viceguvernér Xu Ming vyzval českou stranu ke zvážení organizace podnikatelské mise.
 
 
Následující den pak čínská delegace navštívila farmu Poláček Hole, která vyhrála historicky 1. titul v soutěži o Farmu roku (2002). Čínští hosté byli majitelem farmy panem Oldřichem Poláčkem seznámeni především s chodem nového kravína, produkcí mléka a s provozem navazující bioplynové stanice.
 
Zdroj: eagri.cz


Další články