cs en de

Nová mobilní aplikace: Zaznamenejte svá pozorování přímo v terénu a pomozte tak chránit přírodu

 23.06.2014
 
 
Praha, 23. června – Aplikace BioLog nově slouží všem zájemcům o přírodu a funguje jako digitální zápisník pozorování fauny a flóry na území ČR. Vytvořila ji Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.
 
Zapisovat je možné živočichy, rostliny a houby vyskytující se ve střední Evropě. Aplikace umožňuje lokalizovat a popsat pozorování druhů přímo v terénu, přidat fotografii a uložit vše do mobilního zařízení. Vybraná pozorování lze odeslat do databáze výskytu druhů [1] spravované Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, nebo exportovat pro vlastní využití a vyhodnocení.
 
„Chtěli jsme zájemcům o přírodu usnadnit práci. Nyní nepotřebují tužku ani zápisník, vše mohou lokalizovat, vyfotit a zapsat bez problémů přímo v terénu, jména druhů je možné zadávat i hlasem. Zároveň věříme, že se největší česká druhová databáze, kterou Agentura ochrany přírody a krajiny ČR spravuje, rozroste o řadu nových zajímavých údajů. Ty pak samozřejmě využijeme při ochraně přírody,“ vysvětluje Karel Chobot, vedoucí odboru monitoringu Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
 
„Jedná se o první mobilní aplikaci pro sledování druhů, kterou Agentura ochrany přírody a krajiny ČR připravila. Pokud se osvědčí, budou následovat další,“ dodává Jan Zárybnický, vedoucí odboru informačního systému ochrany přírody Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
 
Aplikace je dostupná ve dvou jazycích: čeština, angličtina. Je potřeba mít nainstalovaný operační systém Android 4.0.3. a vyšší.
 
Link pro stažení: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.nature.biolog
 
Stránky k aplikaci: http://biolog.nature.cz/


Zdroj: www.mzp.cz


Další články