cs en de

Pozvánka na seminář „Mokro a přitom sucho“

 Po velmi úspěšném úvodním semináři, který se v rámci letošního projektu Asociace soukromého zemědělství Voda, půda a sedláci uskutečnil na konci dubna na hoře Milešovce, se bude v sobotu 21. května konat druhý v pořadí. A to ve Dvoře Svržno na Domažlicku - pod názvem „Mokro a přitom sucho“ - jako součást Selských slavností pro rodiny s dětmi.
 
Odborný seminář začne ve 12 hodin a se svým příspěvkem na něm vystoupí ředitel sekce řízení Operačního programu Životní prostředí Martin Kubica, který se bude věnovat podpoře drobných zemědělců z tohoto OP. Na dané téma naváže prezentace zástupce místní CHKO Český les s realizačními postupy při uplatňování krajinotvorných programů z Ministerstva životního prostředí. Nebude chybět ani přednáška vědeckého tajemníka Českého hydrometeorologického ústavu Jana Pretela s fakty i zamyšlením nad suchem jako jedním z důsledků klimatických změn. V rámci semináře se počítá s dostatkem prostoru na diskusi.  
 
Kromě toho bude po celou dobu k dispozici infostánek, na němž je možné konzultovat s Jiřím Zámkem z firmy Bioreality jak umisťování zemědělských staveb v krajině, tak přípravu na část projektu Adaptační strategie, jehož prioritou je podpora zemědělců, kteří se snaží hospodařit tradičními zemědělskými postupy a do krajiny i na venkov vracejí rovnováhu mezi člověkem a přírodou.
 
Partnery letošního projektu „Voda, půda a sedláci“ jsou opět společnost PRP Technologies a Komerční banka, kteří vás také rádi přivítají na svých stáncích.
 
Hlavní kancelář ASZ ČR


Další články