cs en de

Při pondělku na zelené vlně

autor: 30.03.2015 Adam Kotrba


Po souhrnném odepsání trhů cca. 2 procenta z předchozího týdne, dnes probíhá obchodování na hlavních evropských parketech stejně hladce a bez větších zaškobrtnutí, jakým se prozatím prezentuje kontroverzní průjezd konvoje amerických armádních složek přes území české republiky.

O dalším osudí, scházejíc se přes víkend již od pátku, jedná pracovní skupina v Bruselu. I přes úzkou kooperaci na poli ověřování a zjišťování fakt s týmem přímo uvnitř Atén, však není ani vidu ani slechu po konkrétním návrhu řešení. O to vážněji a tajuplněji celý ,,výbor‘‘ působí nekomentováním detailů rozhovorů a výřečný v tomto ohledu nebyl ani mluvčí Evropské komise Margaritis Schinas, konstatujíc pouze ,,Ještě nejsme u cíle‘‘.

K mírnému ochlazení téměř 43% růstu dochází po čtyřech dnech na cenných papírech jednoho z největších světových výrobců potravin, illinoiského Kraft Foods. Po nevídaném nárůstu, který byl dosud nejvyšším jednodenním posílením od vstupu společnosti na americký trh Nasdaq, o více než 33 %, došlo během čtvrteční obchodní seance a to v návaznosti na spojení se s výrobcem kečupů H. J. Heinz, ovládaném ,,miliardovým dědečkem‘‘ Warrenem E. Buffetem. Celý proces tak dá vzniknout páté největší potravinářské skupině na světě s odhadovanými ročními tržbami kolem 28 miliard dolarů. Díky této akvizici tak ohlásila firma založená Henry Johnem Heinzem, pennsylvánským obchodníkem původem z Německa, svůj comeback mezi newyorskou burzovní elitu, kterou opustila v první polovině roku 2013.

zdroj: www.colosseum.cz
 
Další články