cs en de

Projekt Smart Life propaguje zdravý životní styl

 20.11.2013
 
Autor: PK ČR, ČTPP
Projekt Smart Life má středoškolské studenty motivovat k tomu, aby přemýšleli nad svým jídelníčkem, více sportovali, žili aktivněji a prospívali tak své duševní i fyzické kondici.
 
MÁLOKDO Z NÁS ŽIJE OPRAVDU CHYTŘE! CO S TÍM?
 
Kolem nás se to jen hemží důvtipnými zařízeními – od smartphonů přes inteligentní televize až po auta, která umí sama zaparkovat. Ale co lidi? Jak jsou na tom s chytrostí oni? Chováme se tak, aby nám náš životní styl přinášel prospěch a dlouhověkost? Stravujeme se správně? Hýbeme se dostatečně? Vypadá to, že žít chytře se nejdříve musíme naučit. Potravinářská komora České republiky proto přichází s projektem Smart Life, jehož cílem je propagace zdravého životního stylu mezi studenty středních škol.
 
Projekt Smart Life má studenty zábavnou a soutěžní formou motivovat k tomu, aby přemýšleli nad svým jídelníčkem, více sportovali, žili aktivněji a prospívali tak své duševní i fyzické kondici. Od 18. listopadu do 13. prosince 2013 se 50 přihlášených tříd utká ve čtyřech soutěžních kolech o ceny v hodnotě převyšující 100.000,-. Do pilotního ročníku soutěže Smart Life se přihlásilo téměř 1000 studentů středních škol z celé České republiky.
 
Cílem soutěže je v připravených úkolech prokázat své vědomosti a nasbírat pro třídu co nejvíce bodů.  Každé kolo je zaměřeno na základní pilíře chytrého života – zdravý životní styl, správnou výživu, dostatečnou pohybovou aktivitu a duševní hygienu. S odpověďmi studentům pomohou manuály, které byly připraveny ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci a které vybočují z formátu klasických učebnic. V manuálech se mladí lidé mimo jiné dozvědí, jak zkvalitnit své stravovací návyky a pitný režim, bojovat s nadváhou, čelit poruchám příjmu potravy nebo stresovým situacím, objeví v nich rady, jak se více hýbat apod. Součástí soutěže je také plnění týmového kreativního úkolu, kdy více než o znalosti půjde o nápaditost a společnou energii celé třídy.
 
Partnerem projektu je Potravinářská komora České republiky a Česká technologická platforma pro potraviny. Ambasadory jsou populární moderátor Tomáš Kraus a herečka Patricie Solaříková.
 
Více informací o projektu naleznete na jeho webových stránkách www.smartlifesoutez.cz. Samotná soutěž trvá od 18. 11. do 13. 12. 2013.
 
 
Zdroj: www.bezpecnostpotravin.cz
 


Další články