cs en de

Registr půdy LPIS - spuštění nové evidence půdy

 20.8.2014
 
Vážení uživatele, dovolujeme si vás informovat, že Ministerstvo zemědělství v úterý 26. 8. 2014 spouští modernizovaný registr půdy (LPIS) určený pro farmářskou veřejnost. Nový LPIS plně využívá možností moderních internetových prohlížečů. Pro maximální funkčnost je důležité provést úpravy v nastavení vašeho internetového prohlížeče, konkrétně pokud používáte Internet Explorer. Bližší informace k nastavení vašeho počítače a zásadním změnám v nové LPISu jsou k dispozici po kliknutí na nadpis novinky.
 
Výčet nových funkcionalit
ActiveX prvek
 
V rámci modernizovaného LPIS již není nutné používat activeX prvek pro práci s mapou. Dodatečně instalovaný program můžete z počítače odinstalovat.
 
Rychlejší práce s mapou
 
Použitím novějších webových technologií je práce s mapou rychlejší.
 
Přepracované řešení záložek u dílů půdních bloků
 
Modernizovaný LPIS má drobně přepracovanou navigraci, kdy došlo k přidání nových záložek v horní části obrazovky kam byly přesunuty funkce:
 
tisku,
exportu dat,
vyhledávání.
Pro uživatele bude k dispozici aktualizovaná uživatelská příručka.
 
Technické požadavky na spuštění aplikace
Pro spuštění aplikace stačí mít přístup k internetu a použít běžný internetový prohlížeč. Doporučenými prohlížeči jsou:
 
Internet Explorer ve verzi 10 a vyšší (upozornění: ve verzi 8 a nižší aplikace není funkční) (bez zapnutého kompatibilního zobrazení),
Mozilla Firefox (v aktuální verzi).
Výchozí nastavení internetových prohlížečů je zpravidla vyhovující. Pokud se vyskytnou nějaké problémy s funkčností aplikace, ověřte v nastavení vašeho prohlížeče, že:
 
jsou povolena tzv. vyskakovací okna, JavaScript a cookies,
v Internet Exploreru není zapnutý kompatibilní režim zobrazení (resp. není zapnutý pro eagri.cz).
Pokud používáte doporučený internetový prohlížeč a nedaří se vám přihlásit se Portálu MZe nebo máte problémy s funkčností aplikace, kontaktujte Helpdesk MZe e-mailem na adrese helpdesk@mze.cz nebo telefonicky na čísle +420 222 312 977.
 
Na Helpdesk MZe se obracejte také v případě zapomenutí hesla.
 
 
Zdroj: eagri.cz


Další články