cs en de

V hlavní roli ČEZ

25.02.2015 Miroslav Kovanda


Po včerejším proslovu Janet Yellenové trhy poskočily nahoru. Guvernérka amerického FEDu prohlásila, že se rozhodně nechystají k tak rychlým změnám monetární politiky jako například nedávno Švýcaři. Američané nechtějí způsobit přílišné výkyvy na trzích a slíbili včasné avizování chystaných změn úrokových sazeb. Trhy reagovaly okamžitým růstem a německý DAX po nejistém průběhu dne nakonec uzavřel na 11 205 bodech (+0,67 %). Euro Stoxx 50 s obdobným průběhem uzavřel na 3 551 bodech (+1,0 %).

Zprávy tohoto charakteru jsou obvykle schopny vyvolat několikadenní silný růst. Je potřeba ale vzít v úvahu, že DAX letos posílil již o 14,16 %, což by sám o sobě byl dobrý výsledek i za celý rok. Při pohledu do kalendáře na teprve končící únor pak asi málokterého investora překvapí, že index dnes spíše přešlapuje okolo nuly a hledá směr. V příštích týdnech tedy očekávám, že indexy v Evropě budou náchylnější k silnějším pohybům spíše směrem dolů.

O poznání zajímavější pohled dnes nabízí domácí trh. V hlavní roli dnes vystupuje ČEZ, který navazuje na včerejší růst na 597 CZK (+1,19 %) a posiluje až na 619,60 CZK (+3,79 %). Akcie posiluje při nadprůměrných zobchodovaných objemech a letos poprvé překonává psychologickou hranici 600 CZK. Akcie ČEZu se první dva měsíce letošního roku pohybují v rostoucím trendu a v případě jeho zachování můžeme očekávat brzký pohyb na úrovně okolo 630 – 640 CZK.

zdroj: www.colosseum.cz
Další články