cs en de

Vína s příchutí historie

 12.12.2015
autor: Agris

Templářské sklepy Čejkovice představují exkluzivní řadu vín SANCTUS VICTORIA v edici KAREL IV., vydanou k 700 výročí narození českého krále a římského císaře!
 
Rok 2016 s sebou přináší jedno z nejvýznamnějších výročí českých i evropských dějin. Připomeneme si 700 let od narození Karla IV. - císaře římského, krále českého, německého, lombardského a burgundského. Pro jeho státnické schopnosti a kulturní odkaz je jednou z nejvýznačnějších postav naší historie. Za jeho vlády nastal  v Čechách také rozkvět vinařství a byl to právě Karel IV., kdo k nám nechal přivézt révu z Burgundska a Porýní.
 
Speciální edicí vín Karel IV. ze své nejvyšší řady Sanctus Victoria chtějí Templářské sklepy Čejkovice připomenout odkaz tohoto panovníka a vzdát mu tak hold. 
 
Vína této řady jsou vyrobena z nejvyšších partií hroznů, které zkušení čejkovičtí enologové několik let pečlivě vybírali z různých vinic vinařského družstva. Všechna vína jsou v přívlastkové paritě daného ročníku. Tato řada proto nabízí to nejlepší, co vzešlo z Templářských sklepů.  
 
Pro řadu Sanctus Victoria byla také speciálně vyvinuta láhev z černého skla s logem firmy, která je díky svému tvaru ideální pro delší skladování. Vynikající podmínky pro archivaci zaručuje i celokorková zátka nejvyšší kvality. Při navrhování designu lahve byl rovněž kladen důraz na historii. Po rozlomení originálních voskových pečetí jsou na etiketách z ručně vytrhávaného papíru citovaná usnesení císaře Karla IV. vydaná k pěstování vinné révy  u nás.  
 
Mgr. Lukáš Lukáš, obchodní a marketingový ředitel vinařského družstva k tomu dodává: „V rámci spolupráce  s Národním památkovým ústavem věnujeme část výnosu z prodeje této unikátní edice na obnovu některé  z monumentálních staveb, jejichž vznik na našem území inicioval císař Karel IV."
 
Řada Sanctus Victoria je určena pouze do vybraných vinoték, gastronomických zařízení a speciálních dárkových prodejen jako je síť Don Pealo. Dostupná je také na e-shopech  www.vino-klub.cz a www.templarske-sklepy.cz.
 
Vychutnejte si originální a kvalitní templářská vína. Aktuální informace lze sledovat na Facebooku Templářské sklepy Čejkovice a na webových stránkách, kde lze vína i objednávat.
 
 
Zdroj: www.agris.cz
 


Další články