cs en de

České firmy mohou získat peníze na investice do životního prostředí i z Německa

 17. 02. 2015
 
České firmy mohou získat peníze na investice do životního prostředí i z Německa
České firmy mohou získat z Německa finanční příspěvek na své investice do projektů vedoucích ke zlepšení životního prostředí. Možnosti financování z prostředků německého Investičního programu pro životní prostředí představili 27. ledna v Praze na MŽP zástupci Spolkového ministerstva životního prostředí a německé banky KfW. Nyní MŽP zveřejnilo cíle projektu a podmínky pro získání dotace.
 
Německé Spolkové ministerstvo životního prostředí, ochrany přírody, výstavby a bezpečnosti reaktorů podporuje v rámci Investičního programu pro životní prostředí v zahraničí již od roku 1990 projekty se zaměřením na zlepšení životního prostředí v zemích střední a východní Evropy. Podporu mohou získat pilotní projekty z oblasti ochrany životního prostředí, které mají přímý přeshraniční vliv na Německo nebo se zaměřují na zlepšení ochrany klimatu.
 
„Jedná se o modelový příklad, kdy aktivní zahraniční spolupráce našeho resortu může přinést českým subjektům konkrétní efekt a zároveň zlepšit životní prostředí. Jsem rád, že se nám právě s německou stranou daří velmi dobře komunikovat a přinášet hmatatelné výsledky,“ uvádí ministr Richard Brabec.
 
Projekty mají dosáhnout především těchto cílů:
 
- přenos zkušeností pro účinnou ochranu životního prostředí a klimatu v rámci rozvíjení česko-německé spolupráce;
 
- multiplikační efekt díky modelovým úsporným a inovativním řešením přinášejících zlepšení ochrany životního prostředí (tzv. „majákové projekty“);
 
- demonstrování praktické způsobilosti a výkonnosti nových zařízení či postupů;
 
- posílení pozitivního vnímání ochrany životního prostředí.
 
Další informace o programu jsou k dispozici na této internetové adrese.
 
 
Kontakt pro více informací:
Jana Taušová
Tiskové odd. MŽP
Tel.: +420 267 122 944 nebo +420 739 242 379
E-mail: tiskove@mzp.cz
 
 
Zdroj: www.mzp.cz


Další články