cs en de

Geuss vyhrál konkurz, pokračuje ve funkci ředitele České inspekce životního prostředí

 18. 01. 2016
 
S účinností od dnešního dne byl na pozici ředitele České inspekce životního prostředí jmenován Erik Geuss. Geuss zvítězil ve výběrovém řízení podle zákona o státní službě, které ministerstvo vnitra vyhlásilo v srpnu loňského roku. Podle zákona o státní službě musí být pozice vedoucích rezortních organizací všech ministerstev, které se staly služebními úřady, povinně „přesoutěženy“ do poloviny roku 2016.
 
Do výběrového řízení se přihlásili 4 kandidáti. Ředitele ČIŽP jmenoval do pozice státní tajemník Ministerstva životního prostředí Jan Landa.
 
„Jsem velmi rád, že jsem pozici ředitele České inspekce životního prostředí obhájil a mohu tak pokračovat v rozdělané práci,“ řekl ke svému jmenování Geuss.
 
Ing. Erik Geuss, Ph.D. je absolventem VŠE v Praze a doktorandského studia na ČVUT. Vystudovaný ekonom Erik Geuss působil na pozici náměstka a později i poradce na Ministerstvu životního prostředí a dále také jako ředitel odboru ekonomické politiky MŽP. Ekologii se věnoval i v Českém ekologickém ústavu, příspěvkové organizaci MŽP, kde byl ředitelem. Zkušenosti z vedoucích funkcí má rovněž z Ministerstva informatiky či Ministerstva průmyslu a obchodu, kde zastával pozici náměstka ministra. Do vedení ČIZP přišel Erik Geuss v roce 2014 z Magistrátu Hl. m. Prahy, kde působil jako ředitel odboru podnikatelských aktivit.
 
 
Zdroj: www.mzp.cz


Další články