cs en de

Kalužská oblast Ruské federace má zájem přilákat investory z České republiky

 3.8.2017
 
Na základě jednání v rámci česko-ruské Pracovní skupiny pro zemědělství vyplynul zájem představitelů Kalužské oblasti Ruské federace o spolupráci s českými firmami z oblasti zemědělství a potravinářství. V tomto regionu úspěšně funguje jeden ze zahraničních závodů automobilky Škoda Auto, nedávno byl otevřen také nový závod na výrobu sanitární techniky firmy Dřevojas. Region má tak velmi pozitivní zkušenosti ze spolupráce s českými firmami.
 
Kalužská oblast se nachází v centrální části Ruska, zhruba 160 km od Moskvy. Jedná se o jednu z nejatraktivnějších ruských oblastí pro zahraniční investory, která nabízí dobrou logistiku, výhodnou geografickou polohu v blízkosti Moskvy, kvalifikovanou pracovní sílu a řadu výhod pro investory.
 
Na území Kalužské oblasti se nachází více než 200 zemědělských podniků a organizací, přes 700 farem a téměř 50 potravinářských závodů. Region se zaměřuje na pěstování obilí, zeleniny, hub a ovoce, na mléčnou a masnou produkci a chov ryb. Podrobnější informace jsou v přiložené prezentaci.
 
V případě zájmu o spolupráci s tímto regionem (především v podobě společného podniku, investice atp.) se obracejte na zemědělskou diplomatku v Rusku N. Hruškovou (nikolahruskova@mzecz, tel.: +420 702 169 426).
 
Zdroj: eagri.cz
 


Další články