cs en de

Konvoj traktorů podpořil spojence

 Foto23Postavit se na stranu Američanů, nebo proti nim vystoupit a demonstrovat na některém z českých náměstí? Asociace soukromého zemědělství má jasno. Jediný možný postoj pro české rodinné farmy je ten „prozápadní“. Svým osobitým způsobem vyjádřil podporu spojencům i Jan Miller, předseda regionu Praha východ-západ, se svými přáteli a kolegy z asociace.
 
 
„Být solidární s našimi spojenci v Atlantické alianci připadá mě i mým kolegům-sedlákům naprosto přirozené. Dát tuto solidaritu najevo způsobem, který jsme zvolili, nás přiměly nesmyslné protesty levicově smýšlející části společnosti a proruské lobby. Mezi odpůrci se bohužel objevila i část české zemědělské veřejnosti organizovaná v Agrární komoře. Z tohoto sdružení jsme žádné kolegy na naší akci nezaznamenali,“ říká Jan Miller.
 
Kolona traktorů s vlajícími českými a americkými vlajkami se vydala v úterý po poledni z návsi v Noutonicích do ruzyňských kasáren. Stejně jako americký konvoj demonstroval sílu spojeneckých vojsk, průjezd traktorů demonstroval sílu, nezlomnost a svobodu českých sedláků.
 
Celkem 15 sedláků zaparkovalo své stroje u zdí kasáren a společně se zástupci členské organizace ASZ - Selské jízdy Jana Žižky z Trocnova se pak šli pěšky podívat na vojenskou techniku do ruzyňského areálu.
 
Účast na akci měla upozornit na to, že český sedlák svou hlavu neskloní a neobrátí k Východu, který dosud symbolizoval spíše útlak, mocenství a nesvobodu. Poděkování patří těmto zúčastněným farmám: Agross rodiny Bačinových, rodiny Blažkových, Čtrnáctých, Kubrových, Millerových, Poláčkových, Rákosových, Rousových, Stehlíkových, Šroubkových a Ženíškových. 
 
Hlavní kancelář ASZ
 
Zdroj: www.asz.cz
 


Další články