cs en de

Mladí lidé se utkali v lesích. Ti nejlepší pojedou na mezinárodní finále v Maďarsku

 20.6.2017
 
Dvanáct nejlepších tříčlenných družstev změřilo znalosti v národním kole soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF). V Kostelci nad Černými lesy museli žáci základních a studenti středních škol prokázat, jak dobře znají lesnictví a přírodu. Test se skládal z teoretické i praktické části a také prezentace v angličtině. Letošním tématem bylo: Jaký je hlavní problém lesů ve vašem okolí a co pro to můžete udělat vy?
 
V kategorii mladších žáků (13 až 15 let) zvítězilo družstvo z Biskupského gymnázia Bohuslava Balbína Hradec Králové ve složení Daniel Čičovský, Kateřina Marešová a Eliška Ludmila Frolová. V kategorii starších žáků (16 až 20 let) vyhrálo družstvo z České lesnické akademie Trutnov ve složení Lenka Barnetová, Matouš Hruban a Jan Messner. Vítězové pojedou do Šoproně v Maďarsku, kde budou Českou republiku reprezentovat v mezinárodním finále.
 
Celková účast včetně regionálních kol a národního finále: 1350 soutěžících a 450 doprovázejících pedagogů, počet zúčastněných škol: přibližně 150, v místních kolech v mladší kategorii soutěžilo 669 účastníků ve 223 družstvech a ve starší kategorii 447 účastníků ve 149 družstvech.
 
Akce se koná ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství, Lesy ČR, Vojenskými lesy a statky ČR, PEFC, Fakultou lesnickou a dřevařskou České zemědělské univerzity v Praze, Lesnickou a dřevařskou fakultou Mendelovy univerzity v Brně, SLŠ Hranice, ČLA Trutnov, Lesnickou školou Písek, SLŠ Žlutice a Ústavem pro hospodářskou úpravu lesů.
 
Zdroj:eagri.cz


Další články