cs en de

Mongolsko se inspiruje ochranou přírody v Krkonoších

 21.07.2014
 
Praha, 21. července - Náměstek ministra Vladimír Dolejský dnes přijal tříčlennou mongolskou delegaci složenou ze zástupců mongolského Ministerstva životního prostředí a zeleného rozvoje a ředitele přísně chráněné oblasti Gobi.
 
Česká strana seznámila mongolské zástupce se zásadami územní ochrany přírody a zvláštní druhové ochrany v České republice. Mongolská delegace informovala o úspěšně fungujícím programu reintrodukce [1] koně Převalského. V souvislosti s připravovanou novelizací zákonů a programů na ochranu přírody projevilo Mongolsko velký zájem o spolupráci v oblasti monitoringu druhů a praktických záležitostí týkajících se ochrany přírody.
 
Na závěr jednání potvrdil náměstek Dolejský stálou podporu MŽP programu na navrácení koně Převalského zpět do volné mongolské přírody. Mongolsko je jednou z prioritních zemí pro realizaci českých rozvojových projektů, pokrývajících oblast zajištění zdrojů pitné vody, hydrogeologické průzkumy a řešení starých ekologických zátěží. Česká republika participuje i na projektu dlouhodobé reintrodukce koně Převalského.
 
Po jednání odjela mongolská delegace na návštěvu Krkonošského národního parku, kde ji zástupci Správy KRNAP seznámili s managementem nejstaršího národního parku u nás.
 
 
Zdroj: www.mzp.cz


Další články