cs en de

Námi navržené zvýšení částky za výkup pozemků pro vodní dílo Skalička vláda schválila

 13.9.2016

Tisková zpráva – Vláda schválila návrh Ministerstva zemědělství zvýšit náhradu za nestavební pozemky v místě pod stálou vodní hladinou v zátopě připravovaného vodního díla Skalička. Místo původních 94 korun to bude 150 korun za metr čtvereční.

„Zásady majetkoprávního vypořádání vodního díla Skalička z loňského prosince byly určeny podle jednotlivých typů nemovitostí. Náhrada za nestavební pozemky v zátopě činila 94 korun za metr čtvereční. Obyvatelé a zástupci dotčených obcí však požadovali tuto částku zvýšit, aby byla obdobná jako u vodního díla Nové Heřminovy, tedy 149 korun. My jsme navrhli částku zvýšit na 150 korun za metr čtvereční, což dnes kabinet schválil. Výkupy nemovitostí tak mohou v dohledné době začít,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.
 
Ministerstvo zemědělství si od tohoto navýšení slibuje lepší průchodnost a akceptovatelnost majetkoprávního vypořádání vodního díla Skalička. Navýšením náhrady vzrostou celkové finanční prostředky na výkupy o 130 milionů korun, tedy na 650 milionů korun. Výkupy budou trvat do roku 2020.
 
Povodí řeky Bečvy je z hlediska povodňových rizik jedním z nejexponovanějších v České republice, je proto nezbytné problematiku v této lokalitě vyřešit co možná nejdříve.
 
 
Markéta Ježková
tisková mluvčí Ministerstva zemědělství
 
Zdroj: eagri.cz


Další články