cs en de

Počet potravin se značkou KLASA se rozšířil o další oceněné produkty

 10. dubna 2014, Praha – Během měsíce února a března získalo prestižní značku kvality KLASA dalších 16 výrobků od celkem 12 výrobců. Oceněny byly například vynikající odrůdy jablek a hrušek od společností, které jsou členy Odbytového družstva ovoce Český ráj. K tradiční oblíbené tvarohové zmrzlině Míša od firmy Unilever přibyly nově další tři varianty: Míša v jahodách, v malinách a v citronu. Logo KLASA pomáhá spotřebitelům při výběru a lepší orientaci při nákupu výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými konkurenčními potravinami na trhu. V současné době je značkou KLASA oceněno 1 192 výrobků od 234 výrobců.

Oceněnými výrobky jsou:

Míša v jahodách, Míša v malinách, Míša v citronu
Výrobce: UNILEVER ČR, spol. s r.o.
Oceněné výrobky Míša v citronu, Míša v malinách a Míša v jahodách jsou jedinečné vysokým obsahem tvarohu, jehož podíl tvoří 65 % v tvarohové zmrzlině. V kombinaci s ovocnou polevou mají příznivé nutriční hodnoty a lze je využít jako chutnou svačinku.
Společnost Unilever nabízí celosvětově více než 400 značek pro potraviny, domácnost, osobní péči atd. Portfolio firmy představují světově známé značky, jako jsou například Lipton, Knorr nebo Dove, ale také dlouhodobě oblíbené tuzemské značky, jako je právě zmrzlina Míša.

Jablka (balená)
Výrobce: ČEROZFRUCHT s.r.o.
Pod značkou KLASA uvádí společnost na trh tuzemská jablka odrůdy Idared. Díky vhodné technologii pěstování, ideální době sklizně, správnému uskladnění a následně rychlému zpracování na moderních balicích linkách je dosaženo velmi dobrých chuťových a vzhledových vlastností.
Společnost Čerozfrucht působí na českém trhu již od roku 1991, specializuje se na prodej a nákup ovoce i zeleniny ze všech zemí světa. V současnosti se společnost zaměřuje především na zpracování a prodej produktů ze svých pěstitelských společností na území České republiky.

Koleno na gril
Výrobce: K M S, spol. s r.o.
Oceněný produkt Koleno na gril je masný, tepelně opracovaný výrobek. Vepřová kolena jsou při výrobě jemně nasolena a okořeněna, poté zabalena do pevné, termostabilní fólie a uvařena speciálním postupem v autoklávu. Tento postup zajišťuje garanci data spotřeby až tři měsíce od data výroby, při teplotě skladování uvedené výrobcem.
Firma K M S se specializuje na výrobu tepelně upravených vepřových kolen, vhodných zejména pro gastro-provozy. Velké oblibě se také těší u malospotřebitelů.

Výrobky: Jablko Rubín, Jablko Jonagold, Hruška Conference, Jablko Idared, Jablko Golden Delicious
Výrobce: DFUS spol. s r.o., EFUS spol. s r.o., Galafruit s.r.o., Sady Český ráj s.r.o., Sady Sobotka s.r.o., VVISS Ostrava, s.r.o., VVISS Plzeň, s.r.o.
Oceněním značky Klasa se nově mohou pyšnit jablka odrůd Rubín, Jonagold, Idared, Golden Delicious a hrušky Conference, jejichž sady jsou vybaveny moderním automatickým závlahovým systémem a protikroupovou ochranou. Členové družstva kromě hrušek a jablek rovněž produkují švestky, třešně a višně, jejichž kvalita je rovněž na vysoké úrovni.
Společnosti DFUS, EFUS, Galafruit, Sady Český ráj, Sady Sobotka, VVISS Ostrava a VVISS Plzeň jsou členy Odbytového družstva ovoce Český ráj, které vzniklo v roce 2007 za účelem sdružení pěstitelů ovoce. Strategickým cílem členů družstva je produkovat a dodávat na trh české ovoce nejvyšší kvality.


Hrášek, Kukuřice cukrová, Brusinky
Výrobce: Alibona, a.s.
Nově oceněný produkt Hrášek je vyráběný z plodiny dodávané z nedalekého okolí závodu. Použité odrůdy jsou pečlivě vybírány na základě letitých zkušeností tak, aby byl hrášek vždy nejvyšší jakosti. Oceněna byla také Kukuřice cukrová. Oba tyto produkty jsou ve slaném nálevu a hodí se pro přípravu bramborových, těstovinových nebo klasických salátů. Posledním nově oceněným výrobkem této firmy jsou Brusinky, které jsou skvělým doplňkem k pečeným a grilovaným masům i pro přípravu nejrůznějších dezertů.
Alibona je česká firma se stoletou tradicí. Největší podíl výroby společnosti tvoří sterilované ovoce a zelenina ve sklenicích, plechovkách a plastových obalech.


Bůčková roláda
Výrobce: Jatky Blovice s.r.o.
Oceněná Bůčková roláda je novinkou této společnosti. Produkt je vyráběn z vybrané tuzemské suroviny s minimální libovostí 60 % a zauzen bukovým kouřem, který dodává výrobku zlatohnědý povrch a jemnou chuť.
Jatky Blovice úspěšně podnikají v oboru již od roku 2002. Tato společnost vystupuje pod obchodní značkou Maso Brejcha, která má v současné době významné postavení na trhu masných a uzenářských výrobků. Své aktivity rozvíjí nejen na domácím, ale i zahraničním trhu.
Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky a její udělování je součástí národního programu na podporu kvalitních potravin na tuzemském trhu. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech celkem 1 192 produktů od 234 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.
Zdroj: www.apic-ak.cz
 


Další články