cs en de

ROZHODNUTÍ O ODEBRÁNÍ ZNAČKY KVALITY KLASA

 10.03.2015
 
Státní zemědělský intervenční fond na základě stanoviska Státní zemědělské a potravinářské inspekce ve věci klamání geografického původu medu společnosti Včelpo spol. s r.o. rozhodl o odebrání značky kvality KLASA u výrobků Med květový lesní a Med květový ke dni 10. března 2015. 
 
 
Důvodem odebrání značky uvedeným produktům je hrubé porušení Pravidel pro udělování národní značky KLASA. Společnost deklaruje v technické dokumentaci u oceněných medů český původ medu, avšak dle výsledků pylové analýzy lze jako zemi původu uvést „Východní Evropa a Čína“, případně „Čína“ a východní „Evropa“.
 
Národní značku kvality KLASA uděluje mimořádně kvalitním potravinářským a zemědělským výrobkům ministr zemědělství od roku 2003. Administraci značky provádí Státní zemědělský intervenční fond. Národní značku kvality získává výrobce na tři roky. Logo KLASA slouží spotřebitelům k lepší orientaci na trhu při rozeznání výjimečně kvalitních produktů v porovnání s běžně dostupnými potravinami. V současnosti mohou spotřebitelé nalézt značku KLASA na obalech 1 144 produktů od 224 českých a moravských výrobců. Další informace a kompletní seznam všech oceněných produktů jsou dostupné na stránkách www.eklasa.cz.
 
Bližší informace naleznete na webových stránkách www.szif.cz, případně můžete kontaktovat infolinku SZIF na telefonu 222 871 871, nebo poslat e-mail na adresu: info@szif.cz.
 
Vladimíra Nováková
 
 
Zdroj: www.szif.cz


Další články