cs en de

Selské dožínky tentokrát v Polabí

O tradiční dožínkové setkání, na které se každoročně sjíždí sedláci ze všech koutů republiky, aby oslavili zdárný konec žní, strávili společně příjemné odpoledne a blíže poznali farmy svých kolegů z jiných regionů, nebudou členové Asociace soukromého zemědělství ochuzeni ani letos. Hostitelem této neformální společenské akce v selském stylu bude ve čtvrtek 3. září ASZ Kolín, Kutná Hora a Nymburk, konkrétně Farma roku 2014 rodiny Zapletalových v Nové Vsi I u Kolína.

Rodinná tradice hospodaření na tomto statku sahá až do 18. století. Jeho hlavní aktivitou je vzhledem ke zdejší úrodné oblasti zejména rostlinná výroba na 300 hektarech půdy. K významné diverzifikaci podnikání na farmě, do jejíhož provozu jsou zapojeny tři generace, přispělo vybudování penzionu s mnoha doplňkovými službami a pneuservisu. Zapletalovi poskytují také služby v oblasti péče o krajinu a jsou zapojeni do řady aktivit nejen v rámci obce, ale i Podlipanska.

Dožínkové posezení spojené s bohatým občerstvením a hudbou zde bude zahájeno v 15 hodin. Předchází mu již tradiční prohlídka několika hospodářství členů Asociace z okolí, jejíž podrobný itinerář byl všem členům ASZ rozeslán.

Asociace soukromého zemědělství ČR, farma rodiny Zapletalových a ASZ Kolín, Kutná Hora a Nymburk srdečně zvou všechny členy a příznivce Asociace, aby přijeli strávit příjemné odpoledne s kolegy-sedláky do Nové Vsi I u Kolína. Pozvána byla i řada významných hostů.

Hlavní kancelář ASZ

zdroj: www.asz.czDalší články