cs en de

Výstavy pomáhají ke vzdělávání lidí a k podpoře spotřebitelského patriotismu

 23.9.2014
 
Více než tři stovky vystavovatelů a prodejců se zúčastní letošního, již 19. ročníku podzimní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc. Oblíbenou zahradnickou výstavu tradičně doplní festival gastronomie a nápojů Olima. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat potraviny se značkami KLASA a Regionální potravina Olomouckého kraje.
 
„U produkce tradičních druhů ovoce a zeleniny jsme byli před rokem 1990 soběstační. Usiluji o to, abychom se k této úrovni opět vrátili. Myslím si, že jednou možností, jak pomoci našim zahradníkům a potravinářům, je podpora zdravého patriotismu, aby lidé kupovali u nás vyrobené produkty. V této souvislosti považuji za důležitou osvětu a vzdělávání spotřebitelů. K tomu pomáhají i specializované výstavy jako například Flora Olomouc,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.
 
Podzimní zahradnická výstava Flora Olomouc, která má záštitu ministra zemědělství, se bude konat ve dnech 2. až 5. října. Ministerstvo zemědělství zde bude mít poprvé svou expozici. Kromě zástupců odborných úseků MZe budou v pavilonu A informovat odbornou i laickou veřejnost také zástupci Ústavu zemědělské ekonomiky a informací (ÚZEI) a Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ). V pavilonu E budou mít návštěvníci možnost ochutnat potraviny oceněné značkami KLASA a Regionální potravina Olomouckého kraje.
 
Motto podzimní výstavy je: Zahrada je hra. Především děti upoutá hlavní expozice v největším pavilonu A, kterou tvoří velké bludiště převážně z ovoce a zeleniny od nejlepších tuzemských pěstitelů. Budou zde také dekorace z českých kosatců a výstava odrůd chryzantém českých pěstitelů pod značkou Česká květina. Květiny pěstované pod touto značkou jsou pod dohledem ÚKZÚZ, podřízené organizace MZe. Známka Česká květina může být použita pouze na rostliny, které vyrostly v České republice místním zahradníkům.
 
Na festivalu gastronomie a nápojů se představí producenti potravinářských výrobků z Moravy, Čech i Slovenska.
 
Hynek Jordán
ředitel Odboru komunikace MZe
 
 
Zdroj: eagri.cz


Další články