cs en de

Zemědělství potřebuje mladé zemědělské podnikatele i veterináře

 25.9.2014

Ministr zemědělství Marian Jurečka při dnešní pracovní cestě do Pardubického kraje navštívil prodejní a servisní středisko zemědělských strojů Klas Nekoř, farmu ŽV Šedivec a rybí farmu společnosti Farm Bohemia v obci Rokytno. Diskutoval také se studenty Střední školy zemědělské a veterinární v Lanškrouně.
 
Především o důležitosti a odborné připravenosti nastupující generace, která se bude věnovat zemědělství, mluvil ministr zemědělství Marian Jurečka při dnešní návštěvě Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun na Pardubicku. Ministr o tom debatoval se studenty i s jejich pedagogy.
 
„Zemědělství je potřebný a tradiční obor. Zároveň je to ale také obor, který se rychle rozvíjí a potřebuje odborníky vzdělané v nových technologiích a postupech. Proto je důležité, aby zemědělské školství dalo svým studentům dobrý základ podpořený spoluprací s výzkumnými ústavy a institucemi,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.
 
Ministr ocenil, že střední zemědělská a veterinární škola v Lanškrouně spolupracuje se zemědělskými univerzitami i s podobnými školami v zahraničí.
 
Na Pardubicku ministr navštívil také prodejce zemědělské techniky Klas Nekoř a farmu ŽV Šedivec, která chová červenostrakatý skot a zabývá se i rostlinnou výrobou. Recirkulační akvakulturní systémy pro chov například sumců, jeseterů nebo pstruhů využívá společnost Fish Farm Bohemia v obci Rokytno, která byla další zastávkou dnešní pracovní návštěvy.
 
Hynek Jordán
 
ředitel Odboru komunikace MZe
 
Zdroj: eagri.cz


Další články