cs en de

Boj proti změnám klimatu - od slov k činům

 Evropský parlament stojí v popředí celosvětových snah zmírnit změny klimatu. Od 14. do 19. listopadu 2016 se poslanecká delegace účastní jednáním o klimatu (COP 22) v Marrákeši, která se soustředí na uplatňování Pařížské dohody - historicky první celosvětové závazné dohody, jejímž cílem je udržet globální oteplování a globální emise skleníkových plynů pod kontrolou a která díky ratifikaci ze strany EU vstoupila v platnost 4.11.2016.
 
Pařížská dohoda si klade za cíl udržet nárůst globální teploty výrazně pod 2 °C (ve srovnání s úrovní před průmyslovou revolucí). Za tímto účelem mají země povinnost snížovat své emise skleníkových plynů.
 
Díky unijní ratifikaci vstoupila Pařížská dohoda v platnost 4. listopadu, tedy ještě před aktuálně probíhajícím jednáním o klimatu COP 22 v Marrákeši.
 
Ochrana životního prostředí je pro Evropany jednou z oblastí, kde by chtěli vidět více aktivity EU. Vyplynulo to z dubnového průzkumu veřejného mínění Eurobarometr, kdy se takto vyjádřily dvě třetiny respondentů. Pro Parlament jsou změny klimatu jednou z prioritních oblastí přípravy celoevropských opatření a zákonů.
 
Náš speciál vám přináší články, rozhovory, infografiky a videa o tom, co v boji proti změně klimatu dělá Evropský parlament.
Odkaz : 20141118STO79417
Aktualizováno: ( 14-11-2016 - 17:05
 
Zdroj: http://www.europarl.europa.eu/


Další články