cs en de

Informace o výsadbách plodin ve světě.

10.5.2016

Podle informacích poskytnutých FranceAgriMer, bylo 2.května  87% porostů francouzské pšenice v dobrém nebo velmi dobrém stavu. V mezi týdenním srovnání došlo u 1% porostů ke zhoršení, současný stav je pod pětiletým průměrem, který pro toto období, udává 90% porostů v dobrém nebo velmi dobrém stavu.

Výsadba francouzské kukuřice má kvůli vlhkému počasí, které panovalo brzy z jara, zpoždění. 2.května bylo ve Francii oseto 44% ploch, zatímco ve srovnání s loňským rokem měli francouzští farmáři zaseto 80% ploch, nicméně FranceAgriMer očekává, že díky suchému a teplému v minulém týdnu výsadba kukuřice rychle pokročí. 

Australská výsadba řepky je v současné době v plném proudu. Podle odhadů, by produkce řepky mohla v období 2016/17 dosáhnout 3,3 Mt, což by bylo o 10% více než v období 2015/16. Tyto odhady se zakládají na vhodných osevních podmínkách v západní Austrálii, kde je půda dostatečně vlhká a na nízkých výkupních cenách alternativních plodin.  

Kanadské zásoby řepky na konci března meziročně poklesly o 10%, což způsobila menší úroda a stoupající export. Tamní výsadba řepky pokračuje v klíčových provinciích, Saskatchewan a Alberta nadprůměrně rychle. Sucho, které podporuje výsadbu, by ale mohlo kvůli pokračujícímu nedostatku srážek v budoucnu způsobit problémy. 

Sklizeň v Argentině pokročila. Za přispění suchého počasí bylo sklizeno 42% ploch, zatímco o týden dříve to bylo pouze 24%. Nicméně sklizeň stále zaostává, ve srovnání s loňským rokem bylo touto dobou sklizeno 69% ploch.  
 
 
 


Další články