cs en de

Horké počasí ovlivnilo výnosy evropské kukuřice

27.7.2017

Do jaké míry ovlivní horké počasí v EU produkci kukuřice? V poslední zprávě snížila Evropská komise odhad průměrných výnosů evropské kukuřice o více než 4% ve srovnání s předchozím červnovým odhadem. Podle aktuálního odhadu by výnosy měli dosahovat průměrných 6,83 t/ha, což je skoro o 3,8% měně, že loňský průměr.
 
Zatímco prognóza výnosu nejvýznamnějšího evropského producenta EU, Francie, zůstala nezměněna na úrovni 8,82 t / ha, u ostatních významných pěstitelů kukuřice, jako například Rumunsko, Maďarsko, Itálie a Rakousko, byly odhady výnosů kukuřice sníženy. Prokázalo se, že horké a suché podmínky, které v těchto zemích panovaly, měli škodlivý účinek na porosty.  

Jakým způsobem se promítnou nižší odhady výnosů do celkové produkce kukuřice v EU pro období 2017/18? Podle odhadu by celková produkce kukuřice v EU během období 2017/18 dosáhnout 58,1 Mt (při použití 8,51Mha ploch osetý kukuřicí), což je o 2,6Mt měně než v předchozím odhadu. Pokud se odhad vyplní, bude evropská produkce kukuřice dosahovat nejnižší úrovně od roku 2007.
 


Další články