cs en de

Klima, energetika a GMO v centru pozornosti Rady

24.3.2014


Ministři EU pro životní prostředí jednali o politickém rámci v oblasti klimatu a energetiky do roku 2030 a vyměnili si názory ohledně návrhu týkajícího se geneticky modifikovaných organismů. Shodli se, že jednání o rámci do roku 2030 je nutné, jelikož investoři, podniky a občané požadují jasnost a předvídatelnost.
Ministři EU pro životní prostředí jednali o politickém rámci v oblasti klimatu a energetiky do roku 2030 a vyměnili si názory ohledně návrhu týkajícího se geneticky modifikovaných organismů (GMO).
 
Ministři se shodli, že jednání o rámci do roku 2030 je nutné, jelikož investoři, podniky a občané požadují jasnost a předvídatelnost, pokud jde o budoucí politiky v oblasti klimatu a energetiky.
 
„Navrhovaný politický rámec do roku 2030 je dobrým základem pro diskusi. První kolo výměny názorů s ministry životního prostředí bylo velmi
zajímavé a přínosné a zítra budeme ve výměně názorů pokračovat s našimi kolegy odpovědnými za energetiku,“ prohlásil řecký ministr životního prostředí, energetiky a klimatu Yannis Maniatis, který zasedání předsedal.
 
Cílem Komisí navrhovaného rámce politiky v oblasti klimatu a energetiky v období 2020–2030 je neustále pokračovat v přechodu k nízkouhlíkovému hospodářství a ke konkurenceschopnému a zabezpečenému energetickému systému.
 
Předsednictví podá informace o výsledku jednání ministrů předsedovi Evropské rady. Klima a energetika budou mezi záležitostmi projednávanými na zasedání Evropské rady ve dnech 20. a 21. března 2014.
 

Zdroj: www.tydenvevrope.cz


Další články