cs en de

Po delší době přichází možnost nákupu kukuřice

 Dlouhodobý pohled na měsíční cenový graf kukuřice ukazuje obchodní příležitost k nákupům. Cena kukuřice se pohybuje v dlouhodobém růstovém trendu a to od poloviny roku 2010. Od té doby až po své poslední maximum, kterého trh dosáhl v srpnu 2012, cena očištěna o efekt rolování vzrostla téměř o 800 procent.
 
Graf č. 1: Měsíční graf futures kontraktu na kukuřici očištěný od efektu rolování v US centech za bušl (Zdroj: CSI)Následně započala korekce trhu směrem na jih, která již činí 40 procent. A právě nyní technická analýza ukazuje několik dalších detailů, které mohou přispět k tomu, že se korekce zastaví a trh začne opět růst.
 
Graf č.2: Měsíční graf futures kontraktu na kukuřici očištěný od efektu rolování v US centech za bušl (Zdroj: CSI)Nejsnadněji viditelné jsou dvě svícové formace. Předposlední měsíční svíce s názvem Doji a poslední svíce jménem Engulfing. Obě tyto formace jsou protitrendové, a jejich vlastností je především zastavení a otočení probíhajícího trendu. V našem případě již zmíněnou cenovou korekci od srpna 2012.
 
Těchto několik informací ukazuje pouze jednoduchý cenový graf bez dalších rušivých elementů, které sami o sobě pro vstup do pozice mohou stačit. 
Pro snadnější rozhodování si však můžeme pomoci i některým z indikátorů. Jelikož se trh pohybuje v trendových úsecích je dobré volit i trendový indikátor. Jedním takovým je velmi známý a oblíbený indikátor MACD. Při zobrazení v grafu je dobře patrná tzv. skrytá divergence. Tedy nesoulad vývoje ceny a indikátoru. Tento typ divergence se používá pro obchodování ve směru trendu, což odpovídá aktuálně naší situaci na trhu s kukuřicí.
 
Graf č.2: Měsíční graf futures kontraktu na kukuřici očištěný od efektu rolování v US centech za bušl (Zdroj: CSI)
  


Další články